Organization Calendar (Orillia Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 18, 2018-Mar 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23Feb 24
Pro Launch Corporation Hockey Festival
REP
Minor Atom A - Julie Emery RBC Mortgages
1:00 PM
@ Barrie Colts
Allandale Rec (Red) [O-MA-A-Q3-3]
REP
Novice A - Moonstone Mechanical
5:00 PM
@ Barrie Colts
Allandale Rec (Red) [O-NC-A-Q3-2]
REP
Minor Peewee A - Jim Wilson Chevrolet
5:50 PM
@ Barrie Colts
East Bayfield (Green) [O-MP-A-Q3-3]
REP
Major Midget A - Kelsey's Restaurant
7:30 PM
@ TNT Tornados
REP
Atom AE - Starport Marina
7:00 AM-8:00 AM
PRACTICE
Tyke HL - Red
Team # 3 Mundell's & Team # 4 Domino's Pizza (Teal)
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
Tyke HL - Red
Team # 1 Orillia Shrine Club & Team # 2 I.O.O.F Unit # 320
5:40 PM-6:40 PM
PRACTICE
REP
Minor Peewee A - Jim Wilson Chevrolet
6:50 PM-7:50 PM
PRACTICE
REP
Major Bantam A - Royal Canadian Legion Br 34
8:00 PM
vs. TNT Tornados
Brian Orser [BA-YSI-1]
REP
Major Midget A - Kelsey's Restaurant
9:00 PM
@ TNT Tornados
MID
Team #4 Extreme Collision
9:30 PM
vs. MID - Team #1 Brewery Bay Oldtimers
REP
Minor Atom A - Julie Emery RBC Mortgages
6:00 AM-7:00 AM
PRACTICE
NOV
Team #3 McLean & Dickey Insurance & Team #4 Scotiabank
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
ATO
Team #3 McDonalds (Silver) & Team #4 Dr. Hillson's Eyerillians
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
REP
Novice AE - Millwood Logistics
5:40 PM-6:50 PM
PRACTICE
Mytes
5:40 PM-7:20 PM
SKILLS
REP
Novice A - Moonstone Mechanical
7:00 PM
vs. Barrie Colts
WO - Green [O-NC-A-Q3-3]
REP
Minor Peewee A - Jim Wilson Chevrolet
7:30 PM
vs. Barrie Colts
WO - Blue [O-MP-A-Q3-4]
MID
Team #5 Nelson Aggregate
8:20 PM
vs. MID - Team #1 Brewery Bay Oldtimers
REP
Bantam AE - C.C. Tatham & Associates Ltd.
8:30 PM
@ Collingwood AE Blackhawks
Central [GBBB01]
REP
Minor Midget A - Scotiabank
8:50 PM
vs. Aurora Tigers
WO - Blue [O-MM-A-Q3-4]
MID
Team #3 Dalt's Honda
9:30 PM
vs. MID - Team #4 Extreme Collision
REP
Minor Bantam A - Rama First Nation
6:00 AM-7:00 AM
PRACTICE
REP
Atom AE - Starport Marina
7:00 AM-8:00 AM
PRACTICE
Tyke HL - Red
Team # 1 Orillia Shrine Club & Team # 2 I.O.O.F Unit # 320
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
REP
Major Peewee A - Mid Ontario Disposal
6:50 PM
vs. Barrie Colts Blue
WO - Green [PA-YSJ-6]
PW
Team #1 Ron Johnston Insurance & Team #2 2nd Century Source for Sports
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
Mytes
5:40 PM-7:20 PM
SKILLS
REP
Novice AE - Millwood Logistics
7:00 PM
@ Kingston Canadians AE
Cataraqui (Cataraui) [O-NC-AE1-Q4-3]
REP
Minor Atom A - Julie Emery RBC Mortgages
7:00 PM
vs. Barrie Colts
WO - Blue [O-MA-A-Q3-4]
REP
Major Bantam A - Royal Canadian Legion Br 34
7:30 PM
@ TNT Tornados
REP
Major Peewee AE - Jim Wilson Chevrolet
7:30 PM-8:40 PM
PRACTICE
REP
Bantam AE - C.C. Tatham & Associates Ltd.
8:45 PM
@ Shelburne Wolves
REP
Major Midget A - Kelsey's Restaurant
8:50 PM
vs. TNT Tornados
WO - Green [O-M-A-Q4-3]
PW
Team #3 Meineke Car Care
7:00 AM
vs. PW - Team #1 Ron Johnston Insurance
PW
Team #4 Scotiabank
8:10 AM
vs. PW - Team #2 2nd Century Source for Sports
NOV
Team #3 McLean & Dickey Insurance
9:20 AM
vs. NOV - Team #1 Sunshine Superwash
NOV
Team #4 Scotiabank
10:25 AM
vs. NOV - Team #2 Twin Lakes Oldtimers
REP
Atom AE - Starport Marina
1:30 PM
vs. Markham Waxers
WO - Blue [ATAE-YSM-4]
ATO
Team #3 McDonalds (Silver)
1:45 PM
vs. ATO - Team #1 McDonald's (Green)
REP
Novice A - Moonstone Mechanical
2:20 PM
@ Barrie Colts
Allandale Rec (Red) [O-NC-A-Q3-4]
REP
Major Atom A - Burton Team of Investment Planning Counsel
2:40 PM-3:40 PM
PRACTICE
ATO
Team #4 Dr. Hillson's Eyerillians
2:50 PM
vs. ATO - Team #2 A.N.A.F. Unit # 400
REP
Minor Midget A - Scotiabank
3:15 PM
@ Aurora Tigers
REP
Major Peewee A - Mid Ontario Disposal
3:50 PM
vs. Aurora Tigers
WO - Blue [PA-YSJ-2]
REP
Novice AE - Millwood Logistics
4:00 PM
@ Kingston Canadians AE
INVISTA (Selkirk) [O-NC-AE1-Q4-4]
REP
Major Peewee AE - Jim Wilson Chevrolet
4:00 PM
vs. Markham Waxers 1
WO - Green [PAE-YSP-2]
REP
Minor Peewee A - Jim Wilson Chevrolet
4:10 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [O-MP-A-Q3-5]
REP
Minor Bantam A - Rama First Nation
5:20 PM
vs. Newmarket Redmen
WO - Blue [MBA-YSK-1]
REP
Major Midget A - Kelsey's Restaurant
5:30 PM
vs. TNT Tornados
WO - Green [O-M-A-Q4-4]
Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03
NOV
Team #1 Sunshine Superwash & Team #2 Twin Lakes Oldtimers
12:00 PM-1:00 PM
PRACTICE
REP
Minor Atom A - Julie Emery RBC Mortgages
1:00 PM
@ Barrie Colts
Allandale Rec (Red) [O-MA-A-Q3-5]
ATO
Team #1 McDonald's (Green) & Team #2 A.N.A.F. Unit # 400
1:10 PM-2:10 PM
PRACTICE
REP
Atom AE - Starport Marina
1:15 PM
@ Georgina Blaze
Georgina Sutton [ATAE-YSM-1]
REP
Novice A - Moonstone Mechanical
1:30 PM
vs. Barrie Colts
WO - Blue [O-NC-A-Q3-5]
PW
Team #1 Ron Johnston Insurance & Team #2 2nd Century Source for Sports
2:20 PM-3:20 PM
PRACTICE
REP
Novice AE - Millwood Logistics
2:40 PM
vs. Kingston Canadians AE
WO - Blue [O-NC-AE1-Q4-5]
BAN
Team #1 Orillia Storage
3:30 PM
vs. BAN - Team #3 Joe Watt's Trophies
REP
Minor Peewee A - Jim Wilson Chevrolet
3:50 PM
vs. Barrie Colts
WO - Blue [O-MP-A-Q3-6]
BAN
Team #2 Scotiabank
4:40 PM
vs. BAN - Team #4 I.O.O.F Unit # 320
REP
Minor Midget A - Scotiabank
5:20 PM
vs. Aurora Tigers
WO - Blue [O-MM-A-Q3-6]
REP
Major Midget A - Kelsey's Restaurant
7:30 PM
@ TNT Tornados
ATO
Team #4 Dr. Hillson's Eyerillians
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
PW
Team #4 Scotiabank
5:40 PM-6:40 PM
PRACTICE
REP
Tyke RS - Sanderson Monument
6:00 PM
vs. ELMVALE
REP
Novice A - Moonstone Mechanical
6:30 PM
@ Barrie Colts
Holly Rec (Rink 1) [O-NC-A-Q3-6]
REP
Minor Atom A - Julie Emery RBC Mortgages
6:50 PM
vs. Barrie Colts
Brian Orser [O-MA-A-Q3-6]
BAN
Team #4 I.O.O.F Unit # 320
7:10 PM
vs. BAN - Team #1 Orillia Storage
REP
Novice AE - Millwood Logistics
7:30 PM
@ Kingston Canadians AE
Centre 70 [O-NC-AE1-Q4-6]
BAN
Team #3 Joe Watt's Trophies
8:20 PM
vs. BAN - Team #2 Scotiabank
MID
Team #4 Extreme Collision
9:30 PM
vs. MID - Team #1 Brewery Bay Oldtimers
Tyke HL - Red
Team # 1 Orillia Shrine Club & Team # 2 I.O.O.F Unit # 320
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
Tyke HL - Red
Team # 3 Mundell's & Team # 4 Domino's Pizza (Teal)
5:40 PM-6:40 PM
PRACTICE
REP
Atom AE - Starport Marina
6:50 PM
vs. Georgina Blaze
Brian Orser [ATAE-YSM-2]
REP
Minor Bantam A - Rama First Nation
7:45 PM
@ Newmarket Redmen
Magna (Pfaff) [MBA-YSK-2]
REP
Major Peewee AE - Jim Wilson Chevrolet
8:00 PM
vs. Aurora Tigers
Brian Orser [PAE-YSP-6]
NOV
Team #4 Scotiabank
4:30 PM-5:30 PM
PRACTICE
Mytes
5:40 PM-7:20 PM
SKILLS
REP
Major Peewee A - Mid Ontario Disposal
7:10 PM
@ Barrie Colts Blue
MID
Team #5 Nelson Aggregate
8:20 PM
vs. MID - Team #3 Dalt's Honda
MID
Team #2 Montana's Cookhouse
9:30 PM
vs. MID - Team #4 Extreme Collision
REP
Minor Bantam A - Rama First Nation
6:50 PM
vs. Newmarket Redmen
WO - Green [MBA-YSK-3]
REP
Atom AE - Starport Marina
4:00 PM
@ Markham Waxers
Milliken Mills [ATAE-YSM-3]
REP
Major Peewee AE - Jim Wilson Chevrolet
6:30 PM
@ Markham Waxers 1
Milliken Mills [PAE-YSP-1]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
League Sites
Other Team Sites
View AllOur Sponsors
Social Networking
Follow Us On
Follow Orillia Minor Hockey Association on Twitter
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from orilliahockey.com on Wednesday, February 21, 2018 at 7:57 PM